Kingdom Come: Deliverance, debutové dílo českého studia Warhorse, rozvířilo ve světě videoher nemalé vášně. Toto dobrodružství Jindřicha, zasazené do období, kdy Zikmundovo vojsko vpadlo do českých zemí na počátku 15. století, přineslo hráčům unikátní zážitek, který není nutné dlouze představovat. Přestože hra není bez chyb, její pozoruhodná a autentická atmosféra umožňuje hráči ponořit se do středověkého světa způsobem, který by u dynamických titulů nebyl možný. Hra vyžaduje adaptaci na její pravidla; je nekompromisní, ale pokud se hráči podaří do ní zažít, odměnou jim bude jedno z nejlepších zpracování středověku.

Kingdom Come: Deliverance

Hlavní postava Jindřich žije poklidným životem kovářova učně, dokud nezasáhne vpád Zikmundova vojska, který navždy změní jeho existenci. Příběh sleduje klasické motivy pomsty a odhalení, avšak jeho síla spočívá ve schopnosti představit hráči dobové mocenské intriky a zapálení pro historickou tematiku. Detailní zobrazení historického kontextu, spolu s rozsáhlou encyklopedií, dává hráčům šanci prohloubit své znalosti o středověkých reáliích.

Herní svět, rozkládající se na šestnácti kilometrech čtverečních, je sice menší ve srovnání s jinými otevřenými světy, ale díky pečlivému zpracování každého detailu nabízí nezapomenutelné vizuální zážitky. Mapa je plná života a autenticity, což ještě více umocňuje pocit ponoření do hry.

Herní mechaniky jsou propracované a umožňují hráči řešit problémy různými způsoby, ať už to znamená boj, krádež, přesvědčování, nebo úplné vyhnutí se konfliktu. Soubojový systém se může zdát těžkopádný, ale s časem a zdokonalením schopností Jindřicha se stává zábavným a uspokojivým. Lukostřelba a stealth aspekty hry rovněž přinášejí další rozměr strategie a plánování.

I přes technické nedostatky a občasné glitchy, Kingdom Come: Deliverance stojí za pozornost pro svou atmosféru, historickou přesnost a hloubku herního systému. Grafika a zvuk doplňují celkový dojem, poskytují bohatou a poutavou zkušenost, která zanechá hráče s pocitem, že se opravdu ponořili do života ve středověku. Kingdom Come: Deliverance je hra plná obsahu, která i přes své mouchy dokáže fascinovat a zabavit na desítky hodin.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]