Ve hře od Vector Unit je k dispozici několik herních režimů, přičemž hlavní je kariérní režim. Zde se zúčastníte šampionátu, který obsahuje několik sérií závodů. Na konci každé série se utkáte s další postavou, kterou, pokud ji porazíte, odemknete pro sebe. Líbilo se mi, že závody byly trochu promíchané s režimy, jako je eliminace – kde poslední závodník v pořadí je každých 15 sekund eliminován, časovka a střelnice – kde jste vyzváni zničit cíle a získat co nejvíce bodů.

Právě v závodě, kde se utkáváte s ostatními postavami jsem začal cítit trochu frustraci z Beach Buggy Racingu. První závody jsou relativně snadné, ale jak postupujete dál, obtížnost se zvyšuje do míry, kdy to působí nespravedlivě a nehratelně. Můžete vylepšit své vozidlo pomocí mincí, které získáte v závislosti na vašem konečném umístění, ale neustálé zneužívání power-upů protiháči může být v pozdějších závodech únavné.

Hra Beach Buggy Racer je zdarma na Google Play, a placené vylepšení a mince nejsou nutností. Hra zdarma vás nicméně bude nutit dělat si v hraní pauzy, do doby než se vám dobijí mince. Řešení je koupit plnou verzi nebo samotné mince.

Vylepšení a triky

Power-upy jsou ve hře ve dvou typech. Existuje power-up specifický pro postavu, který se použije jednou za závod, a pak power-upy, které jsou roztroušené po trati, které můžete během závodu sbírat a používat. Power-upy, které sbíráte, jsou typické pro všechny hry z tohoto žánru a nejsou překvapením, ale ty specifické pro postavy jsou pěkným doplňkem – jedna postava například vypouští desítky plážových míčů na trať, aby způsobila překážky pro ostatní závodníky, a další postava zanechává za sebou stopu květin, která zpomalí pronásledující soupeře. Nicméně hráč může tyto specifické boosty pro postavy použít jen jednou za závod, zatímco počítač je bude využívat neustále v závodech jeden na jednoho, to působí nespravedlivě.

Herní režimy Buggy Bech Racing

Buggy Bech Racing nabízí mezí svými herními režimy šampionát rozdělený do sérií závodů, rychlé závody na jedné trati, rozdělenou obrazovku pro dva hráče a denní výzvy, které jsou pěkným doplňkem, který vás udrží ve hře – střídají se verze závodů: časovky, eliminační a sestřelování cílů na vaší trase. Za své peníze (zdarma – případně pár set korun) zde dostanete poměrně hodně muziky – což je vždy bonus!

Ovladatelnost hry

Aby závodní hra s auty stála za to, musí se dobře ovládat – a Beach Buggy Racing to v této oblasti nedělá špatně. Vozidla mají své silné a slabé stránky a fyzika vozidel není špatná. Nedostatek jakýchkoli vibrací ve hře je zvláštní opomenutí.

Vizuální a zvuková stránka

Všechny postavy mají stejnou tvář a hra vypadá trochu zastarale. Soundtrack má chytlavý karibský nádech, ale docela často se opakuje, takže se může stát poněkud otravným. Zvuky power-upů mi také přišly zvláště dráždivé, zejména Death Bat, který šíleně vřeští, když míří na lídra závodu.

Hodnocení Beach Buggy Racing

Beach Buggy Racing je celkem příjemná závodní hra s auty, která dělá dost nejen dětem, ale i dospělým. Ačkoli nemůže konkurovat gigantu, jakým je Mario Kart, drží se svou obsáhlostí, kvalitou a cenovou politikou na špičce nabídky.

Existuje také druhý díl Beach Buggy Racing 2 a speciální edice Beach Buggy Blitz nicméně moje Android TV je nenabízí, tak nevím jak je to s jejich dostupností na Smart TV.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]