Kultovní česká hra Polda si prožívá renesanci. V roce 2022 byl spuštěn crowdfunding na sedmý díl na platformě Hithit, kde 1200 lidí přispělo celkovou sumou 1,4 milionu korun. Následující rok byl úspěšně financován remaster druhého dílu, který přilákal 1,8 milionu korun.

Nyní se autor série opět obrací na Hithit s plánem shromáždit prostředky na vývoj Poldy 8 ve výši 1 088 888 korun. V momentě psaní tohoto textu, tedy krátce po spuštění kampaně, už projekt získal první milion korun.

Polda 8
Polda 8

Hlavní postavu, Pankráce, tentokrát čeká únos z jeho domovské obce Loupany. Při jeho hledání mu bude na pomoc Monika z předešlého dílu spolu s novou postavou, která se teprve má představit. Hráči budou moci ovládat všechny tři zmíněné postavy.

Hra opět nabídne prvek cestování v čase, akční minihry, český dabing známých osobností, kreslenou grafiku od Karla Kopice a dohrání by mělo trvat přibližně 12 hodin. Současně bude osmý díl posledním rozloučením s postavou Pankráce. Důvodem je, že dabing Luďka Sobota již herce příliš vyčerpává a tvůrci se rozhodli, že jeho hlas nebudou nahrazovat ani imitovat, aby herce nezneuctili.

Pokud se podaří hru úspěšně financovat, její vydání se očekává v posledním čtvrtletí roku 2026. A pokud se vybere o 200 tisíc korun více, vznikne kromě nové hry také krátká epizoda o 5 až 7 scénách, která odhalí, co se stalo mezi pátým a šestým dílem, kdy Pankrác žil v Egyptě.

Na Hithitu lze najít širokou škálu úrovní podpory s různými bonusy a figurkami. Digitální verze Poldy 8 začíná na 449 korunách, fyzická verze na 699 korunách. Nechybějí ani limitované edice, možnost zakoupení starších dílů nebo dražší úrovně, které nabízejí možnost nadabování postavy či setkání s některým z dabérů při společném pojídání pizzy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]