Ve hře jsou důležité suroviny a objevování. Jedna z nejdůležitějších surovin je grain. Bohužel je to nenahraditelná surovina, na rozdíl například od látky.  Pokud ho nenajdete už ze začátku hry, vaše skupina má pramalé šance přežít. Naopak grainem, můžete nahrazovat několik jiných věcí ve výrobě. Rostlina, kterou musíte objevit, abyste měli grain se jmenuje Tall leafy plant. Pokud jí nenajdete hned po přistání, nezoufejte, určitě se někde na planetě schovává. Musíte jen hledat. Bohužel, pokud se vám nepodaří ji najít, nebudete mít jinou možnost než začít novou hru, nebo zkusit své štěstí bez ní.

Léčení

Grain je velice důležitý, právě proto, že se z něj vyrábí antibiotika. Ze začátku se spokojíte s léčivými balíčky, které naleznete v kusech vesmírné lodi, při prohledávání. Případně s obvazy, které si vyrobíte časem z látky. Postupem času, ale vaše skupina jeden po druhém začne dostávat různé nemoci. A některé nemoci, jdou léčit pouze antibiotiky. Pokud včas nenaleznete grain a nevyzkoumáte je, vaši přeživší začnou postupně umírat.

Palivo

Další důležitou částí je, vyzkoumat extrakci oleje z grainu a poté budete mít možnost vyzkoumat výrobu paliva. Palivo je důležité na pohon elektřiny a balónu a dá se použít na výrobu, jako náhrada několika dalších věcí. Zásoby, které najdete, ale vždy nestačí, proto se na jeho výrobu grain hodí.

Jídlo a nějaký ten alkohol

Uvařit se z něj dá i kaše, pokud máte v posádce vegetariána, nebo máte nedostatek masa. Nebo abyste měli více druhů jídla, což přináší, vaší skupině radost.

Samozřejmě tu je i pivo, které z grainu můžete vyrobit. Přeživší si po náročné práci, zaslouží odpočinek u skleničky.

Po každém objevení nové rostliny, si můžete udělat pole a zasadit semínka. Uděláte si pak zásoby, podle toho, kolik budete potřebovat a grainu není nikdy dost.

 Tohle jsou nejdůležitější věci, na které se grain dá použít. Bez antibiotik a paliva scénář ztroskotání nedokončíte. Zkoumejte a uvidíte na co vše ho ještě využijete.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]