Stranded: Alien dawn je survival hra, kde se staráte o přežití skupiny lidí. Jak hra postupuje, vaše skupina se podle situace, buď zmenšuje nebo zvětšuje. Zmenšení skupiny má jediný důvod, něco se nepovedlo a člen skupiny zemřel. Pokud se ve hře vede dobře, přichází k vám nebo nacházíte při průzkumech nové členy do vašeho kempu.

Jak docílit toho, aby vám nikdo nezemřel? Zde je několik tipů, jak začít dobře, aby hra byla jednodušší.

Stranded: Alien down

Vyberte si dobře své přeživší

Každý člen, kterého si můžete vybrat do týmu má nějaké dobré a špatné vlastnosti. Nejlépe je, si vybrat do týmu členy, kteří pokryjí všechny důležité aspekty hry. Jako například vaření, boj, stavění, zkoumání.

Výzkum je důležitý

Jedna z věcí, se kterou byste měli začít co nejdřív je výzkum. Čím více toho vyzkoumáte tím snadnější je přežití v tíživých podmínkách, až přijde zima nebo naopak v hodně horkých dnech. Záleží, jakou mapu si ke hře vyberete.

Expedice

Jedna z prvních věcí, kterou budete mít na výběr ve výzkumu, je horkovzdušný balon. Během hry se budou ukazovat různé možnosti expedicí, které vám pomůžou najít nejen suroviny, ale i další přeživší. Expedice jsou důležité k přežití.

Štěstí skupiny

U každého člena týmu se musí sledovat štěstí. Pokud štěstí klesá a přeživší je nešťastný, je veliká šance k jeho zhroucení. Velice nápomocné v tom, aby byli všichni šťastní je si rovnou vybrat lidi, kteří mají radost z provozování nějaké činnosti. Pokud budou ve hře nešťastní a dáte je na činnost, kterou mají rádi, štěstí se jim začne zvyšovat. Přejdete tak tomu, aby se vám hroutili.

Opevnění

Během hry na vás budou útočit zástupy hmyzu. Jak se vaše základna bude zvětšovat, stejně tak se zvětší i počet útočníků. Co nejdříve musíte ozbrojit všechny své přeživší a postavit oplocení. Nejlevnější a účinné je také okolo plotu dát pasti ze scrap materiálu.

Farmaření

Nejjednodušší způsob, jak získat potraviny, je poznávat rostliny a pak je sázet. Farmaření vám dá jistotu zásob jídla a zmenší šance, že vaše skupina bude trpět hlady.

Priority a plán

Už ze začátku nastavte svým přeživším priority, kdo co bude dělat a plán kdy co budou dělat. Měli by mít dostatek spánku a odpočinku, aby mohli pracovat a být produktivní.     

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]