Hraní her na konzolích se v posledních letech zásadně změnilo. Dnes už není potřeba kupovat krabicové verze her s typickým DVD, na němž je hra obsažena, přičemž poslední generace konzolí už dokonce nabízejí model, který je od klasické mechaniky zcela oproštěn. Vše se digitalizuje. To znamená, že můžete vlastnit hry, aniž byste nutně museli mít jejich fyzické kopie. V této souvislosti pak nejen Playstation přispěchal se zřízením velkých knihoven s herními tituly. Je to ostatně podobné jako třeba u Netflixu, který tímto způsobem nabízí své pořady či filmy. Samozřejmě za to, že si předplácíte tarif, ať už měsíční, čtvrtletní, nebo roční. Za to pak ale máte možnost v případě Playstation Plus ke stovkám různých her.

Playstation však vcelku nedávno tato svá předplatná přepracoval, díky čemuž je v tom nyní tak trochu zmatek. Proto je tu tento článek, kde si typy předplatných vysvětlíme a řekneme si, co jejich uhrazením získáte. Popřípadě i to, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl. Ten zmatek je pak způsoben tím, že až donedávna existovalo pouze jedno, které se vztahovalo na všechny služby, zatímco nyní je jich více, jenž se v různých ohledech liší.

Co je to Playstation plus?

Už to bylo tak trochu vysvětleno výše, ale pro upřesnění – Playstation plus je v zásadě služba, kterou konzole, potažmo její vlastník – Sony, nabízí všem hráčům na obou posledních generacích Playstationu 4 i 5. Bez tohoto předplatného si pak nemůžete zahrát drtivou většinu her, které nabízejí multiplayer, tudíž hraní s ostatními hráči přes internet. Nicméně, součástí předplatného je i přístup k nabídce různých her, a to na základě typu vybraného předplatného.

Jaké druhy předplatného Playstation Plus nabízí?

Playstation Plus v tuto chvíli nabízí tři různé typy či druhy předplatného. Ty se jmenují Premium, Extra a Essential. Na každé z nich se podíváme blíže. 

Playstation Plus Essential

Začneme u toho nejlevnějšího – PS plus Essential. To se dá pořídit za 235 Kč v případě měsíčního členství, přičemž při aktivaci na čtvrt případně celý rok se cena poměrově snižuje. Tři měsíce tak vyjdou na 650 Kč, zatímco roční tarif na 1560 Kč. Za tuto částku je pak k dispozici již zmíněné multiplayerové hraní, ale hlavně i nabídka her na daný měsíc. Tam se povětšinou objevují zajímavé tituly, ale také to není nutně pravidlem. Na druhou stranu, získáte také poměrně velké cloudové uložiště. Jedná se v zásadě o Playstation plus, jak bylo známé již předtím.

Playstation Plus Extra

Druhá alternativa je o něco zajímavější. Varianta Extra nabízí pochopitelně to samé jako Essential, ale podstatně to rozšiřuje. Především pak o to, že dostanete přístup k obrovskému katalogu her, kde máte na výběr stovky různých her, a to včetně těch velice populárních jako jsou třeba Ghosts of Tsushima, God of War, nebo remake legendárního GTA Vice City. Je to ale také o poznání dražší sranda – měsíční členství 365 Kč, čtvrtletní 1040 Kč a roční 2600 Kč.

Playstation Plus Premium

A to nejlepší nakonec, Premium. Měsíční členství vyjde na 445 Kč, tříměsíční 1300 Kč a roční na 3120 Kč. To už nejsou úplně zanedbatelné částky, nicméně otevřou vám dveře do videoherního světa dokořán. Premium je nejen kombinací Essential a Extra, ale přináší i další skvělé funkce. Tou asi nejzajímavější je pak kolekce nazvaná jako Ubisoft+ Classics, kde se nacházejí staré a osvědčené pecky z předchozích generací Playstationu (vyjma 4 a 5). To znamená třeba Syphon Filtre, Tekken 2, původní pařby ze série Resident Evil a mnohé další. Skutečný ráj pro milovníky nostalgie. Vedle toho ale pak Premium nabízí i možnost zahrát si exkluzivně hry, které dosud ještě nebyly vydány.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]