Dnes se podíváme na legendu mezi hrami, klenot, který zásadně formoval herní svět – na Doom. Kdo by neznal tuhle ikonu? Od prvního výstřelu v roce 1993 až po nejnovější pokračování, Doom je synonymem pro adrenalin, akci a démony. Tak pojďme na to!

Doom (1993) zrození legendy

To byl ten čas, kdy vývojáři z id Software přišli s něčím, co změnilo pravidla hry. Originální Doom představil kombinaci 3D grafiky, multiplayeru a modifikovatelnosti, která byla pro tehdejší dobu revoluční. S grafikou, která byla na tu dobu špičková, a gameplayem, který byl brutálně upřímný, Doom rychle získal srdce hráčů po celém světě.

Doom I gameplay

Doom II (1994) větší, lepší a brutálnější

Rok na to přišel Doom II s ještě většími levely a ještě více démony k porážení. Nový příběh, nové zbraně (kdo by nechtěl dvojitou brokovnici?) a nové výzvy, Doom II byl vše, co fanoušci chtěli a ještě víc.

Doom II gameplay

Final Doom (1996) uzavření trilogie

Final Doom byl vyvrcholením celé série. Se dvěma samostatnými kampaněmi, TNT: Evilution a The Plutonia Experiment, přinesl hru na úplně novou úroveň. S náročnějšími levely a nekompromisním tempem, Final Doom byl pravou výzvou pro fanoušky série.

Final Doom gameplay

Doom (2016) restart legendy

Po dlouhém čekání, v roce 2016, přišel reboot série s prostým názvem Doom. A byl to návrat ve velkém stylu. S moderní grafikou, vylepšeným gameplayem a brutální akcí, Doom (2016) zachytil ducha originálu, zatímco posunul hru do nové éry.

Doom 2016 gameplay

Doom Eternal (2020) překonání očekávání

Doom Eternal, nejnovější přírůstek do série, vzal všechno, co bylo skvělé na Doom (2016), a vylepšil to. S více zbraněmi, více démony a větším důrazem na strategii, Eternal přinesl nejen adrenalinové bitvy, ale i nové výzvy v plánování a taktice.

Doom Eternal gameplay

Proč si i dnes zahrát Dooma?

Doom není jen hra, je to fenomén. Je to série, která definovala žánr FPS, inspirovala generace hráčů a vývojářů, a stále pokračuje v posouvání hranic toho, co může být herní zážitek. Pro fanouška počítačových her je Doom něčím, co musíte zažít. Ať už jste veterán nebo nováček v sérii, Doom je prostě must-play.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]