Série Arkham s Batmanem v hlavní roli představuje milník v komiksových hrách. Začínáme s Batman: Arkham Asylum z roku 2009, který byl příjemným překvapením od londýnského studia Rocksteady. Hra nabídla dokonalé ztvárnění batmanovského světa s vyladěnou hratelností a inovativním soubojovým systémem.

Arkham Asylum: Metroidvanie v Batmanově světě

Arkham Asylum přinesl unikátní mix metroidvanie (Co znamená metroidvania?) a stealth akce. Důmyslný level design a možnost postupného odemykání oblastí přidávaly na hloubce hry. Hádanky, skryté zápisky a bohatý příběh pouze doplňovaly atmosféru.

Arkham City: Otevřený svět a zdokonalená hratelnost

Následující Batman: Arkham City rozšířil koncept o otevřený svět a přinesl zdokonalenou hratelnost ve všech aspektech. Hra spojovala metroidvanii s otevřeným světem a přinesla nové mechaniky a větší důraz na příběh.

Arkham Origins: Neprávem opomíjený prequel

Batman: Arkham Origins představoval prequel k sérii, který byl poněkud opomíjený, ale nabídl zajímavý příběh a atmosféru zasněženého Gothamu. Vylepšené detektivní pasáže a nové herní prvky přidávaly na kvalitě hry.

Arkham Knight: Závěr, který rozdělil fanoušky

Poslední díl série, Batman: Arkham Knight, přinesl do série Batmobil, což byla změna, která rozdělila fanoušky. Přesto hra zůstala věrná DNA série a byla oslavou Batmanova světa.

Co dál pro Batmana?

Fanoušci se nyní ptají, co bude dál. Série Arkham má své místo v srdcích hráčů, a i přes odchod zakladatelů studia Rocksteady, existuje naděje, že se Batman jednou vrátí v plné síle. Na základě úspěchu série Arkham můžeme očekávat, že Batmanův návrat bude stát za to.

Zdroj: Rocksteady

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]